ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9737423
*
nr 973 7423
Spegel
Förgylld, 80x106
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 augusti 2015
kl 18:13:08
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/8 20:31:36
1
700 kr
10/8 17:10:23
2
800 kr
10/8 18:04:59
3
Vinnande bud
10/8 18:08:08
4
1.000 kr
10/8 18:08:08
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 973 7423
Spegel
Förgylld, 80x106
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 augusti 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/8 20:31:36 | 1 | 700 kr |
10/8 17:10:23 | 2 | 800 kr |
10/8 18:04:59 | 3 | Vinnande bud |
10/8 18:08:08 | 4 | 1.000 kr |
10/8 18:08:08 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53